Susitikimai

Kviečiame Pasakos vaikus į įdomius virtualius susitikimus su kūrybingais žmonėmis iš Lietuvos! Kas gali būti smagiau, nei lavinti lietuvių kalbą tyrinėjant ir pažįstant Lietuvos kultūrą?

Seminaras „Skaitančios smegenys“ su dr. Urte Neniškyte

2024-05-23 16:00 (Europe/London)

Kalbą suprasti galime tiek natūraliais, tiek kultūriniais būdais. Natūraliai, be pastangų išmokstame išgirsti ir kalbėti, o skaityti turime aktyviai mokytis tam, kad pertvarkytume regimuosius smegenų tinklus, susietume juos su girdimąja smegenų žieve, o per ją su kalbiniais centrais. Ši kultūrinė įgimtų neuroninių tinklų adaptaciją vyksta palaipsniui, todėl ir skaityti mokomės ilgai ir darydami klaidų. Kodėl painiojasi „d“ ir „b“? Ar galima mokiniui sakyti „nespėliok, o skaityk“? Nuo ko priklauso mokymosi skaityti sėkmė?

Rašytoja Indrė Pliuškytė-Zalieckienė

2024-06-08 15:00 (Europe/London)

Vasaros kurse kviesime mokinius į susitikimą su rašytoja Indre Pliuškyte-Zalieckiene. Jos kūryba Pasakos mokiniams gerai žinoma. Knygos „Kaip sutramdyti žvėryną?“ ir „Kapt kapt kapt“ mokinių yra labai mėgstamos ir skaitomos. Tikimės, kad šis susitikimas pagyvins skaitytas istorijas!

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2024-06-18 14:00 (Europe/London)

Vasaros kurse tėvelius kviečiame į individualią logopedinę konsultaciją su dr. Egle Krivickaite-Leišiene (Vytauto Didžiojo universitetas). Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti su vaiko kalbos raida susijusius klausimus.

Liepos 6-osios kūrybinės dirbtuvės

2024-07-05 18:00 (Europe/London)

Liepos 6-osios progai paminėti skirtos kūrybinės dirbtuvės su Musmiryte. Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos šventimas įgaus prasmę atliekant darbelį. Taip skatiname vaikus puoselėti lietuviškumą ir geriau pažinti Lietuvos kultūrą.

Knygų klubas

2024-05-04 Šeštadienis,
16:00 (Europe/London)

Knygų klubas jauniesiems skaitytojams ir stebuklingo knygų pasaulio ieškotojams! Skaitymas – neatsiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti vaikus kuo daugiau skaityti lietuviškai. Knygų klubo tema – gyvūnai. Sutikimo metu skaitysime Bethany Christou knygą „Lėtasis Samsonas“ apie tinginį. Ar visi turime būti greiti ir suspėti su visais? Gal nieko tokio būti unikaliu. Kviečiame vaikus nupiešti mylimiausią gyvūną, kurį parodys mokytojai renginio pradžioje.

Seminaras tėvams „Mūsų vaikas – dvikalbis: lietuvių kalbos įsisavinimas kitakalbėje aplinkoje“

2024-03-22 Penktadienis,
17:00 (Europe/London)

Daugiakalbių šeimų tėvams kyla klausimų, kokią kalbą ar kalbas vartoti namuose, kaip išlaikyti gimtąją kalbą kitos kalbos aplinkoje, kaip ir kada mokyti lietuvių kalbos, ką daryti, kai vaikas painioja kalbas, kada kreiptis pagalbos į specialistus? Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Laura Kamandulytė-Merfeldienė, remdamasi vaikų kalbos tyrimais, atsakys į šiuos ir kitus dvikalbėms ir daugiakalbėms šeimoms kylančius klausimus.

Rašytoja Vaiva Rykštaitė

2024-03-02 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Pasakos mokiniai susitiks su filosofe, rašytoja Vaiva Rykštaite, kuri Havajuose augina tris dvikalbius lietuvius! Nuostabiai bauginančioje istorijoje „Baisiau už tarakoną“ aprašoma drąsi tarakono kelionė po skirtingus butus. Išraiškingos iliustracijos, suprantama kalba ir tarakono pažintis su skirtingais herojais ir jų butais jauniesiems skaitytojams leis pažintį spalvingą ir įvairų pasaulį.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2024-02-29 Ketvirtadienis,
14:00 (Europe/London)

Pavasario kurse tėvelius kviečiame į individualią logopedinę konsultaciją su dr. Egle Krivickaite-Leišiene (Vytauto Didžiojo universitetas). Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti su vaiko kalbos raida susijusius klausimus.

Vasario 16-osios kūrybinės dirbtuvės

2024-02-16 Penktadienis,
18:00 (Europe/London)

🇱🇹 Vasario 16-ąją minėsime kartu su pedagoge Silvija, kuri pabuvojusi metus laiko priešingoje pasaulio pusėje labai gerai supranta Lietuvos švenčių minėjimo prasmę gyvenant svetur.

Knygų klubas

2024-01-27 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Kviečiame į knygų klubą su muzikos pedagoge Gabriele! Šiuo renginiu skatiname vaikus atrasti lietuvių autorius ir pamėgti skaitymą, kuris yra neatsiejama kalbos mokymosi dalis. Susitikimo metu kalbėsime apie baimę! Skaitysime Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio knygą „Marmiai. Didelė baimė“.

Interaktyvus kalėdinis koncertas

2023-12-09 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Pasakos mokytoja Kristina kviečia Pasakos mokinius į interaktyvų kalėdinį koncertą. Klausysimės močiutės pasakos, bandysime išgelbėti Kalėdas ir sušildysime širdis muzika! Nepamirškite kakavos, imbierinių sausainių ir geros nuotaikos.

Dvikalbystės seminaras

2023-11-25 Šeštadienis,
16:00 (Europe/London)

Rudens kurse kviečiame Pasakos mokinių tėvelius į dvikalbystės seminarą, kurio tikslas yra pasidalinti patirtimi ir diskutuoti aktualia tema, paneigti mitus ir suteikti išeiviams lietuviams kokybišką ir mokslu patvirtintą informaciją. Pasakos lingvistai Eglė ir Jonas nekantrauja susitikti su tėvais!

Knygų klubas

2023-11-04 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Kviečiame į knygų klubą su muzikos pedagoge Gabriele! Šiuo renginiu skatiname vaikus atrasti lietuvių autorius ir pamėgti skaitymą, kuris yra neatsiejama kalbos mokymosi dalis. Susitikimo metu kalbėsime apie mistines būtybes skaitydami Kotrynos Zylės istoriją „Didžioji būtybių knyga“.

Kūrybinės dirbtuvės

2023-10-07 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Spalio 7 dieną Pasakos mokiniai susitiks rudeniškose kūrybinėse dirbtuvėse. Mokytoja Daina pasitiks vaikus sveikindama su naujais mokslo metais ir atliks įvairias kūrybines užduotis, kurios atskleis, kokia nepaprastai graži Lietuva yra auksiniu metu!

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2023-09-28 Ketvirtadienis,
09:00 (Europe/London)

Rudens kurse trėsite galimybę registruotis nemokamai logopedinei konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos trukmė – 15 minučių.

Rašymo edukacija su mokytoja Edita

2023-05-27 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Susitikimo metu pakalbėsime, kaip rašymas ranka lavina vaiko vaizduotę ir kūrybiškumą, stimuliuoja atmintį, „įdarbina“ smegenis, pasitarnauja smulkiosios motorikos lavinimui. Aptarsime, kokios rašymo užduotys padeda lengviau mokytis kalbos. Be abejonės, kviesime pasidalinti tėvelius savo patirtimi ir nuomone apie rašymo ranka būtinybę bei naudą.

Teatralizuota edukacija su Kristina Savickyte

2023-05-06 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Uodegą turi daug kas. Povas – prabangiai puošnią, kiškis – nedidelę, bet pūkuotą, lapė – ilgą, su baltu galu, o žuvis – šlapią ir slidžią. Ilgai galėtume skaičiuoti, kiek ir kokių uodegų prisimename. Kristina nori susitikti su mokiniais ir parodyti, kurgi slepiasi Pasakos uodega! Ar padėsite ją pagauti? Teatralizuotoje edukacijoje kartu seksime pasaką, o jos uodega kvies visus diskutuoti apie jausmus ir vertybes. Pabaigoje kartu tą pasaką ir suvaidinsime.

Knygos „Pūkelis“ autorės Stefanija ir Eglė

2023-03-25 Šeštadienis,
14:00 (Europe/London)

Gal pasislėpusi minkštame ir švelniame pūkelyje? O gal tokia spalvinga, kaip akvarelės upeliai ant lapo? Kviečiame visus Pasakos mokinius ir jų tėvelius į susitikimą su knygos „Pūkelis“ autorėmis Stefanija ir Egle. Skaitysime knygą „Pūkelis“, pabūsime akvarelės piešinių pasaulyje ir susikursime nematomą draugą!

Kovo 11-osios koncertas

2023-03-11 Šeštadienis,
16:00 (Europe/London)

Nuo mažo ežiuko iki didžiojo briedžio, nuo boružėlės iki dangų raižančio vanago – visi Lietuvos krašto gyvūnai išsiruošė į paslaptingą ir nuotykių kupiną kelionę!
Kviečiame Pasakos mokinius ir jų tėvelius į Kovo 11-osios interaktyvų koncertą-pasakojimą apie gyvūnų kelionę į Lietuvos šventę. Kartu dainuosime, šoksime, atliksime įvairias užduotis, o svarbiausia – švęsime Lietuvą!

Seminaras „Kaip būdvardžius su daiktavardžiais derina dvikalbiai vaikai?“

2023-02-25 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Pasakos mokyklos pavaduotojas ugdymui, lingvistas Jonas mokinių tėvams pristatys mokykloje atliktą mokslinį tyrimą, kuriame analizuojama, kokie ir kodėl sunkumai kyla dvikalbiams vaikams derinant būdvardžių galūnes su daiktavardžių galūnėmis. Šiame pristatyme praktiškai pažvelgsime į lietuvių kalbos sistemą ir kaip ji lemia šias derinimo klaidas.

Skaitymo seminaras su mokytoja Edita

2023-01-28 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Praktiniame seminare Edita pasakos, kada vaikas jau pats turėtų skaityti ir kaip paskatinti vaiką skaityti lietuviškai. Diskutuosime, ar knyga ir paauglystė – derantys dalykai? Kaip skaityti su vaiku, kad jis pajustų skaitymo malonumą? Kaip „prisijaukinti“ lietuvišką knygelę? Ką daryti, kad skaitomas tekstas būtų suprastas geriau?

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2022-11-23 Trečiadienis,
09:00 (Europe/London)

Rudens kurse trėsite galimybę registruotis nemokamai konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos trukmė – 15 minučių.

Rašytoja Evelina Daciūtė

2022-10-23 Sekmadienis,
13:00 (Europe/London)

Kviečiame į susitikimą su vaikų rašytoja, keliolikos knygų autore Evelina Daciūte. Jo metu sužinosime, kaip atsiranda eilėraščiai („Paslapčiausia paslaptis“), kaip klausimai tampa knygų siužetais ir ar sunku yra laukti gimtadienio („Geriausia gimtadienio dovana“), o taip pat pabandysime išsiaiškinti, kokio brangumo yra draugystė („Ševeliūra“).

Dvikalbystės seminaras

2022-07-02 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)

Pasakos lingvistai Eglė ir Jonas kviečia į dvikalbystės seminarą Pasakos mokyklos bendruomenę. Seminaro tikslas - pasidalinti patirtimis, istorijomis ir išgyvenimais dvikalbystės kelionėje bei pabūti bendrystėje, kurios kartais trūksta auginant dvikalbius vaikus. Gyvai atsakysime į jūsų iškeltus klausimus, pakalbėsime apie neharmoningąją dvikalbystę ir pristatysime kelis mokslinius atradimus ta tema.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2022-06-14 Antradienis,
13:00 (Europe/London)

Vasaros kurse turėsite galimybę registruotis nemokamai logopedinei konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos vyks birželio 14, 15 ir 16 dienomis, o registraciją atidarysime birželio mėnesio pradžioje. Konsultacijos trukmė – 15 minučių.

Knygų klubas (8-14 m. vaikams)

2022-06-05 Sekmadienis,
13:00 (Europe/London)

Knygų klubą vyresniems. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti vaikus kuo daugiau skaityti lietuviškai. Šio susitikimo turinys ir užduotis vaikams dar bus patikslinta. Nekantraujame su Jumis pasimatyti!

Knygų klubas (4-7 m. vaikams)

2022-05-29 Sekmadienis,
13:00 (Europe/London)

Knygų klubą mažiesiems. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti vaikus kuo daugiau skaityti lietuviškai. Šiame susitikime vaikai kartu su mokytoja Gabriele skaitys pasaką, atliks interaktyvių užduočių. Prisijunk, bus labai smagu!

Velykų dirbtuvės (7-14 m. vaikams)

2022-04-16 Šeštadienis,
15:00 (Europe/London)
Pasitelkime savo vaizduotę ir kurkime nuostabias Velykų dekoracijas! Kirpsim, klijuosim, piešim ir daug šnekučiuosimės lietuviškai. Tinka 7-14 m. vaikams.

Velykų dirbtuvės (2-6 m. vaikams)

2022-04-16 Šeštadienis,
08:00 (Europe/London)
Artėjant šv. Velykoms susitiksime kūrybiškose dirbtuvėse. Pasitelkę fantaziją ir lietuvių kalbą kursime velykines dekoracijas! Tinka 2-6 m. vaikams.

Knygų klubas (8-14 m. vaikams)

2022-03-27 Sekmadienis,
13:00 (Europe/London)

Naujiena Pasakoje! Pristatome knygų klubą vaikams. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti mažuosius kuo daugiau skaityti lietuviškai bei dalintis patirtimis apie perskaitytas istorijas.

Knygų klubas (4-7 m. vaikams)

2022-03-20 Sekmadienis,
14:00 (Europe/London)

Naujiena Pasakoje! Pristatome knygų klubą vaikams. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti mažuosius kuo daugiau skaityti lietuviškai bei dalintis patirtimis apie perskaitytas istorijas.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2022-03-01 Antradienis,
09:00 (Europe/London)
Pavasario kurse Pasakos nariai turės galimybę registruotis nemokamai logopedinei konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti jums rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos vyks kovo mėnesį, o registraciją atidarysime vasario mėnesį. Konsultacijos trukmė - apie 15 minučių.

Vasario 16 d. minėjimas

2022-02-12 Šeštadienis,
16:00 (Europe/London)
Vasario 16-osios minėjimo edukacinis renginys. Dainos, istorijos, kūrybinis darbelis ir eilėraščių deklamavimas. Dalyvausi? Pasirink bet kokį lietuvišką eilėraštuką, jį išmok ir padeklamuok. O norintiems pasigaminti lietuvišką atributiką, mokytoja parodys, kaip iš geltono, žalio ir raudono popieriaus ir pagaliuko, klijų ir žirklių pagalba pasigaminti Lietuvos vėliavą. Turi kitokių idėjų? Gali lipdyti iš plastilino, nupiešti, nuspalvinti arba net sukonstruoti iš lego! Prisijunk, bus labai smagu!

Filmo „Sengirė“ režisierius M. Survila

2022-02-06 Sekmadienis,
17:00 (Europe/London)

Kviečiame prisijungti Pasakos tėvelius! Susitiksime su dokumentinių filmų „Sengirė“, „Susitikimas su žuvininkais“, „Stebuklų laukas“ režisieriumi ir operatoriumi Mindaugu Survila, 2021 birželį apdovanotu Prezidento Valdo Adamkaus premija už pasiekimus gamtosaugos srityje. Kalbėsime apie jo įkurtą „Sengirės fondą, siekiantį išsaugoti dokumentikoje pristatytas senąsias Lietuvos girias kaip prieglobstį nykstančioms gyvūnų ir augalų rūšims. 

Kodėl tai ypač svarbu ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui? Kaip sekasi fondui ir ką galime visi kartu nuveikti? Susitikime diskusijai!

Sengirės fondo miško botanikas M. Lapelė

2022-01-30 Sekmadienis,
17:00 (Europe/London)

Ten kur gimsta visos pasakos...

Senosios girios yra ypatingos savo augalais, gyvūnais ir visu paslaptingu jų pasauliu. Kviečiame vaikus į nuostabų susitikimą su Sengirės fondo įkūrėju, gamtos mokslų daktaru, botaniku Mindaugu Lapele. Kas gyvena Lietuvos miškuose ir kuo jie ypatingi? Kodėl svarbu saugoti mūsų miškus? Apie visa tai jau netrukus!

Kalėdinis koncertas

2021-12-19 Sekmadienis,
17:00 (Europe/London)

Kai minkštas sniego patalas užkloja žemę ir saulės šviesoje suspindi snaigės, Pasakos mokykla vaikams dovanoja šv. Kalėdas! Rudens kurso pabaigos ir artėjančių švenčių proga, virtualios lituanistinės mokyklėlės Pasaka bendruomenę kviečiame į šiltą ir jaukų mokytojos Justės muzikinį koncertą. Ar jau turi išsirinkęs mėgstamiausią advento dainą? 

Seku Pasaką

2021-11-28 Sekmadienis,
18:00 (Europe/London)

Keliaukite į nuotabų pasakų pasaulį ir kurkite istorijas kartu su mokytoja Simona. Taip lavinsime lietuvių kalbos įgūdžius ir kūrybiškumą. Trukmė - apie 30 min., tinka įvairaus amžiaus vaikams.

Iliustratorė Inga Dagilė

2021-11-13 Šeštadienis,
17:00 (Europe/London)

Dailininkė parodys ir papasakos, kaip gimsta knyga – kokį kelią ji nukeliauja nuo autoriaus iki knygyno, kiek žmonių kiekviename gamybos proceso etape ja rūpinasi. Ypatingą dėmesį skirs spaustuvėje vysktantiems procesams, kuriuos net dažnas suaugusysis nėra matęs. Pasakojimą Inga Dagilė iliustruos nuotraukomis ir video medžiaga, nuotaikingai apjungta su savo pieštomis iliustracijomis. Pabaigoje vaikų lauks smagios įdomybės ir klausimai iš knygos gamybos užkulisių.

 

Iliustratorė ir rašytoja Kotryna Zylė

2021-05-12 Trečiadienis,
16:00 (Europe/London)

Žinoma vaikų rašytoja ir iliustratorė, „Didžioji būtybių knyga“ ir „Sukeistas“ knygų autorė Kotryna Zylė susitikimo metu skaitys savo naujausią knygą „Mažas kaip vabalėlis“. Kartu su mažaisiais klausytojais tyrinės knygos iliustracijas ir ieškos atsakymų į šiuos klausimus: ką aš galėčiau įvardinti kaip savo gyvenimo pirmąją gilę? kas ta begalybė, kurią pajuntu žvelgdamas į žvaigždes? 


Fotografas Marius Jovaiša

2021-04-15 Ketvirtadienis,
16:00 (Europe/London)

Pasakos vaikus kviečiame pasimatyti su tarptautinio pripažinimo sulaukusiu Lietuvos fotografu ir leidėju, „Neregėta Lietuva” autoriumi Mariumi Jovaiša. Joje pristatomas nuostabus Lietuvos kraštovaizdis, kultūrinis paveldas, įkvėpiantys šiuolaikinės Lietuvos pasiekimai - biotechnologijų, lazerių ir kitose srityse. Prisijunkite - bus įdomu ne tik vaikams!

Rašytojas Tomas Dirgėla

2021-03-24 Trečiadienis,
17:00 (Europe/London)
Vienas mylimiausių Lietuvos vaikų rašytojų kviečia susitikti! Pažintis su paslaptinguoju ponu Kuku ir jo užkeikta knyga, visi atsakymai apie rašytojo darbo įdomybes, sunkenybes ir Tomo šukuosenos keistenybes - šiurpiame, juokingame ir juokingai šiurpiame pasimatyme su rašytoju, kurį vaikai atpažįsta net gatvėje ar prekybos centre pieno skyriuje.

Meno kuratorė Ugnė Paberžytė

2021-01-21 Ketvirtadienis,
18:00 (Europe/London)
Neįprastas susitikimas su Vilniaus MO muziejaus kuratore Ugne Paberžyte, kuri vaikams papasakos apie kuratoriaus darbo subtilybes. Ugnė ne tik bendrauja su menininkais ir atrenka kūrinius parodoms, ji priima esminius sprendimus kurdama parodų architektūrą, leisdama katalogus ir planuodama parodas kelis metus į priekį. Vaikai sužinos MO muziejaus paslaptis parodų užkulsiuose ir atvirose erdvėse. Ar jau žinai, ko paklausi Ugnės?

Rašytoja Evelina Daciūtė

2020-09-26 Šeštadienis,
16:00 (Europe/London)
Knygoje „Laimė yra lapė“ autorė Evelina Daciūte rašė apie berniuko ir lapės draugystę. Ši istorija 2016 metais išrinkta gražiausia metų knyga vaikams, vėliau išrinkta ir Metų knyga vaikų literatūros kategorijoje. 
Autorė vaikams pasakos apie savo kūrybą, skaitys „Laimė yra lapė“, atskleis paveikslėlių paslaptis, atsakys į mažųjų klausimus!

Gamtos fotografas Marius Čepulis

2020-07-23 Ketvirtadienis,
17:00 (Europe/London)
Žinomiausias Lietuvos gamtos fotografas, ornitologas, knygų apie gyvūnus autorius Marius Čepulis susitikimo metu pasakos vaikams apie įvairius Lietuvos gyvius (nuo vabzdžių iki briedžių), pasidalins istorijomis ir patarimais, kaip prieiti prie paukščių ir gyvūnėlių ir kaip juos nufotografuoti. Pamokėlė jauniesiems gamtos mylėtojams ir tyrėjams!

Liepos 6-osios kūrybinės dirbtuvės

2024-07-05 18:00 (Europe/London)

Liepos 6-osios progai paminėti skirtos kūrybinės dirbtuvės su Musmiryte. Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos šventimas įgaus prasmę atliekant darbelį. Taip skatiname vaikus puoselėti lietuviškumą ir geriau pažinti Lietuvos kultūrą.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2024-06-18 14:00 (Europe/London)

Vasaros kurse tėvelius kviečiame į individualią logopedinę konsultaciją su dr. Egle Krivickaite-Leišiene (Vytauto Didžiojo universitetas). Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti su vaiko kalbos raida susijusius klausimus.

Rašytoja Indrė Pliuškytė-Zalieckienė

2024-06-08 15:00 (Europe/London)

Vasaros kurse kviesime mokinius į susitikimą su rašytoja Indre Pliuškyte-Zalieckiene. Jos kūryba Pasakos mokiniams gerai žinoma. Knygos „Kaip sutramdyti žvėryną?“ ir „Kapt kapt kapt“ mokinių yra labai mėgstamos ir skaitomos. Tikimės, kad šis susitikimas pagyvins skaitytas istorijas!

Seminaras „Skaitančios smegenys“ su dr. Urte Neniškyte

2024-05-23 16:00 (Europe/London)

Kalbą suprasti galime tiek natūraliais, tiek kultūriniais būdais. Natūraliai, be pastangų išmokstame išgirsti ir kalbėti, o skaityti turime aktyviai mokytis tam, kad pertvarkytume regimuosius smegenų tinklus, susietume juos su girdimąja smegenų žieve, o per ją su kalbiniais centrais. Ši kultūrinė įgimtų neuroninių tinklų adaptaciją vyksta palaipsniui, todėl ir skaityti mokomės ilgai ir darydami klaidų. Kodėl painiojasi „d“ ir „b“? Ar galima mokiniui sakyti „nespėliok, o skaityk“? Nuo ko priklauso mokymosi skaityti sėkmė?

Knygų klubas

2024-05-04 16:00 (Europe/London)

Knygų klubas jauniesiems skaitytojams ir stebuklingo knygų pasaulio ieškotojams! Skaitymas – neatsiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti vaikus kuo daugiau skaityti lietuviškai. Knygų klubo tema – gyvūnai. Sutikimo metu skaitysime Bethany Christou knygą „Lėtasis Samsonas“ apie tinginį. Ar visi turime būti greiti ir suspėti su visais? Gal nieko tokio būti unikaliu. Kviečiame vaikus nupiešti mylimiausią gyvūną, kurį parodys mokytojai renginio pradžioje.

Seminaras tėvams „Mūsų vaikas – dvikalbis: lietuvių kalbos įsisavinimas kitakalbėje aplinkoje“

2024-03-22 17:00 (Europe/London)

Daugiakalbių šeimų tėvams kyla klausimų, kokią kalbą ar kalbas vartoti namuose, kaip išlaikyti gimtąją kalbą kitos kalbos aplinkoje, kaip ir kada mokyti lietuvių kalbos, ką daryti, kai vaikas painioja kalbas, kada kreiptis pagalbos į specialistus? Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Laura Kamandulytė-Merfeldienė, remdamasi vaikų kalbos tyrimais, atsakys į šiuos ir kitus dvikalbėms ir daugiakalbėms šeimoms kylančius klausimus.

Rašytoja Vaiva Rykštaitė

2024-03-02 15:00 (Europe/London)

Pasakos mokiniai susitiks su filosofe, rašytoja Vaiva Rykštaite, kuri Havajuose augina tris dvikalbius lietuvius! Nuostabiai bauginančioje istorijoje „Baisiau už tarakoną“ aprašoma drąsi tarakono kelionė po skirtingus butus. Išraiškingos iliustracijos, suprantama kalba ir tarakono pažintis su skirtingais herojais ir jų butais jauniesiems skaitytojams leis pažintį spalvingą ir įvairų pasaulį.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2024-02-29 14:00 (Europe/London)

Pavasario kurse tėvelius kviečiame į individualią logopedinę konsultaciją su dr. Egle Krivickaite-Leišiene (Vytauto Didžiojo universitetas). Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti su vaiko kalbos raida susijusius klausimus.

Vasario 16-osios kūrybinės dirbtuvės

2024-02-16 18:00 (Europe/London)

🇱🇹 Vasario 16-ąją minėsime kartu su pedagoge Silvija, kuri pabuvojusi metus laiko priešingoje pasaulio pusėje labai gerai supranta Lietuvos švenčių minėjimo prasmę gyvenant svetur.

Knygų klubas

2024-01-27 15:00 (Europe/London)

Kviečiame į knygų klubą su muzikos pedagoge Gabriele! Šiuo renginiu skatiname vaikus atrasti lietuvių autorius ir pamėgti skaitymą, kuris yra neatsiejama kalbos mokymosi dalis. Susitikimo metu kalbėsime apie baimę! Skaitysime Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio knygą „Marmiai. Didelė baimė“.

Interaktyvus kalėdinis koncertas

2023-12-09 15:00 (Europe/London)

Pasakos mokytoja Kristina kviečia Pasakos mokinius į interaktyvų kalėdinį koncertą. Klausysimės močiutės pasakos, bandysime išgelbėti Kalėdas ir sušildysime širdis muzika! Nepamirškite kakavos, imbierinių sausainių ir geros nuotaikos.

Dvikalbystės seminaras

2023-11-25 16:00 (Europe/London)

Rudens kurse kviečiame Pasakos mokinių tėvelius į dvikalbystės seminarą, kurio tikslas yra pasidalinti patirtimi ir diskutuoti aktualia tema, paneigti mitus ir suteikti išeiviams lietuviams kokybišką ir mokslu patvirtintą informaciją. Pasakos lingvistai Eglė ir Jonas nekantrauja susitikti su tėvais!

Knygų klubas

2023-11-04 15:00 (Europe/London)

Kviečiame į knygų klubą su muzikos pedagoge Gabriele! Šiuo renginiu skatiname vaikus atrasti lietuvių autorius ir pamėgti skaitymą, kuris yra neatsiejama kalbos mokymosi dalis. Susitikimo metu kalbėsime apie mistines būtybes skaitydami Kotrynos Zylės istoriją „Didžioji būtybių knyga“.

Kūrybinės dirbtuvės

2023-10-07 15:00 (Europe/London)

Spalio 7 dieną Pasakos mokiniai susitiks rudeniškose kūrybinėse dirbtuvėse. Mokytoja Daina pasitiks vaikus sveikindama su naujais mokslo metais ir atliks įvairias kūrybines užduotis, kurios atskleis, kokia nepaprastai graži Lietuva yra auksiniu metu!

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2023-09-28 09:00 (Europe/London)

Rudens kurse trėsite galimybę registruotis nemokamai logopedinei konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos trukmė – 15 minučių.

Rašymo edukacija su mokytoja Edita

2023-05-27 15:00 (Europe/London)

Susitikimo metu pakalbėsime, kaip rašymas ranka lavina vaiko vaizduotę ir kūrybiškumą, stimuliuoja atmintį, „įdarbina“ smegenis, pasitarnauja smulkiosios motorikos lavinimui. Aptarsime, kokios rašymo užduotys padeda lengviau mokytis kalbos. Be abejonės, kviesime pasidalinti tėvelius savo patirtimi ir nuomone apie rašymo ranka būtinybę bei naudą.

Teatralizuota edukacija su Kristina Savickyte

2023-05-06 15:00 (Europe/London)

Uodegą turi daug kas. Povas – prabangiai puošnią, kiškis – nedidelę, bet pūkuotą, lapė – ilgą, su baltu galu, o žuvis – šlapią ir slidžią. Ilgai galėtume skaičiuoti, kiek ir kokių uodegų prisimename. Kristina nori susitikti su mokiniais ir parodyti, kurgi slepiasi Pasakos uodega! Ar padėsite ją pagauti? Teatralizuotoje edukacijoje kartu seksime pasaką, o jos uodega kvies visus diskutuoti apie jausmus ir vertybes. Pabaigoje kartu tą pasaką ir suvaidinsime.

Knygos „Pūkelis“ autorės Stefanija ir Eglė

2023-03-25 14:00 (Europe/London)

Gal pasislėpusi minkštame ir švelniame pūkelyje? O gal tokia spalvinga, kaip akvarelės upeliai ant lapo? Kviečiame visus Pasakos mokinius ir jų tėvelius į susitikimą su knygos „Pūkelis“ autorėmis Stefanija ir Egle. Skaitysime knygą „Pūkelis“, pabūsime akvarelės piešinių pasaulyje ir susikursime nematomą draugą!

Kovo 11-osios koncertas

2023-03-11 16:00 (Europe/London)

Nuo mažo ežiuko iki didžiojo briedžio, nuo boružėlės iki dangų raižančio vanago – visi Lietuvos krašto gyvūnai išsiruošė į paslaptingą ir nuotykių kupiną kelionę!
Kviečiame Pasakos mokinius ir jų tėvelius į Kovo 11-osios interaktyvų koncertą-pasakojimą apie gyvūnų kelionę į Lietuvos šventę. Kartu dainuosime, šoksime, atliksime įvairias užduotis, o svarbiausia – švęsime Lietuvą!

Seminaras „Kaip būdvardžius su daiktavardžiais derina dvikalbiai vaikai?“

2023-02-25 15:00 (Europe/London)

Pasakos mokyklos pavaduotojas ugdymui, lingvistas Jonas mokinių tėvams pristatys mokykloje atliktą mokslinį tyrimą, kuriame analizuojama, kokie ir kodėl sunkumai kyla dvikalbiams vaikams derinant būdvardžių galūnes su daiktavardžių galūnėmis. Šiame pristatyme praktiškai pažvelgsime į lietuvių kalbos sistemą ir kaip ji lemia šias derinimo klaidas.

Skaitymo seminaras su mokytoja Edita

2023-01-28 15:00 (Europe/London)

Praktiniame seminare Edita pasakos, kada vaikas jau pats turėtų skaityti ir kaip paskatinti vaiką skaityti lietuviškai. Diskutuosime, ar knyga ir paauglystė – derantys dalykai? Kaip skaityti su vaiku, kad jis pajustų skaitymo malonumą? Kaip „prisijaukinti“ lietuvišką knygelę? Ką daryti, kad skaitomas tekstas būtų suprastas geriau?

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2022-11-23 09:00 (Europe/London)

Rudens kurse trėsite galimybę registruotis nemokamai konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos trukmė – 15 minučių.

Rašytoja Evelina Daciūtė

2022-10-23 13:00 (Europe/London)

Kviečiame į susitikimą su vaikų rašytoja, keliolikos knygų autore Evelina Daciūte. Jo metu sužinosime, kaip atsiranda eilėraščiai („Paslapčiausia paslaptis“), kaip klausimai tampa knygų siužetais ir ar sunku yra laukti gimtadienio („Geriausia gimtadienio dovana“), o taip pat pabandysime išsiaiškinti, kokio brangumo yra draugystė („Ševeliūra“).

Dvikalbystės seminaras

2022-07-02 15:00 (Europe/London)

Pasakos lingvistai Eglė ir Jonas kviečia į dvikalbystės seminarą Pasakos mokyklos bendruomenę. Seminaro tikslas - pasidalinti patirtimis, istorijomis ir išgyvenimais dvikalbystės kelionėje bei pabūti bendrystėje, kurios kartais trūksta auginant dvikalbius vaikus. Gyvai atsakysime į jūsų iškeltus klausimus, pakalbėsime apie neharmoningąją dvikalbystę ir pristatysime kelis mokslinius atradimus ta tema.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2022-06-14 13:00 (Europe/London)

Vasaros kurse turėsite galimybę registruotis nemokamai logopedinei konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos vyks birželio 14, 15 ir 16 dienomis, o registraciją atidarysime birželio mėnesio pradžioje. Konsultacijos trukmė – 15 minučių.

Knygų klubas (8-14 m. vaikams)

2022-06-05 13:00 (Europe/London)

Knygų klubą vyresniems. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti vaikus kuo daugiau skaityti lietuviškai. Šio susitikimo turinys ir užduotis vaikams dar bus patikslinta. Nekantraujame su Jumis pasimatyti!

Knygų klubas (4-7 m. vaikams)

2022-05-29 13:00 (Europe/London)

Knygų klubą mažiesiems. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti vaikus kuo daugiau skaityti lietuviškai. Šiame susitikime vaikai kartu su mokytoja Gabriele skaitys pasaką, atliks interaktyvių užduočių. Prisijunk, bus labai smagu!

Velykų dirbtuvės (7-14 m. vaikams)

2022-04-16 15:00 (Europe/London)
Pasitelkime savo vaizduotę ir kurkime nuostabias Velykų dekoracijas! Kirpsim, klijuosim, piešim ir daug šnekučiuosimės lietuviškai. Tinka 7-14 m. vaikams.

Velykų dirbtuvės (2-6 m. vaikams)

2022-04-16 08:00 (Europe/London)
Artėjant šv. Velykoms susitiksime kūrybiškose dirbtuvėse. Pasitelkę fantaziją ir lietuvių kalbą kursime velykines dekoracijas! Tinka 2-6 m. vaikams.

Knygų klubas (8-14 m. vaikams)

2022-03-27 13:00 (Europe/London)

Naujiena Pasakoje! Pristatome knygų klubą vaikams. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti mažuosius kuo daugiau skaityti lietuviškai bei dalintis patirtimis apie perskaitytas istorijas.

Knygų klubas (4-7 m. vaikams)

2022-03-20 14:00 (Europe/London)

Naujiena Pasakoje! Pristatome knygų klubą vaikams. Skaitymas – neasiejama kalbos mokymosi dalis, tad norime paskatinti ir motyvuoti mažuosius kuo daugiau skaityti lietuviškai bei dalintis patirtimis apie perskaitytas istorijas.

Individuali konsultacija su kalbos raidos specialiste

2022-03-01 09:00 (Europe/London)
Pavasario kurse Pasakos nariai turės galimybę registruotis nemokamai logopedinei konsultacijai su kalbos raidos specialiste dr. Egle Krivickaite-Leišiene. Individualios konsultacijos metu galėsite aptarti jums rūpimus klausimus susijusius su jūsų vaiko kalbos raida, išgirsti naudingų patarimų. Konsultacijos vyks kovo mėnesį, o registraciją atidarysime vasario mėnesį. Konsultacijos trukmė - apie 15 minučių.

Vasario 16 d. minėjimas

2022-02-12 16:00 (Europe/London)
Vasario 16-osios minėjimo edukacinis renginys. Dainos, istorijos, kūrybinis darbelis ir eilėraščių deklamavimas. Dalyvausi? Pasirink bet kokį lietuvišką eilėraštuką, jį išmok ir padeklamuok. O norintiems pasigaminti lietuvišką atributiką, mokytoja parodys, kaip iš geltono, žalio ir raudono popieriaus ir pagaliuko, klijų ir žirklių pagalba pasigaminti Lietuvos vėliavą. Turi kitokių idėjų? Gali lipdyti iš plastilino, nupiešti, nuspalvinti arba net sukonstruoti iš lego! Prisijunk, bus labai smagu!

Filmo „Sengirė“ režisierius M. Survila

2022-02-06 17:00 (Europe/London)

Kviečiame prisijungti Pasakos tėvelius! Susitiksime su dokumentinių filmų „Sengirė“, „Susitikimas su žuvininkais“, „Stebuklų laukas“ režisieriumi ir operatoriumi Mindaugu Survila, 2021 birželį apdovanotu Prezidento Valdo Adamkaus premija už pasiekimus gamtosaugos srityje. Kalbėsime apie jo įkurtą „Sengirės fondą, siekiantį išsaugoti dokumentikoje pristatytas senąsias Lietuvos girias kaip prieglobstį nykstančioms gyvūnų ir augalų rūšims. 

Kodėl tai ypač svarbu ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui? Kaip sekasi fondui ir ką galime visi kartu nuveikti? Susitikime diskusijai!

Sengirės fondo miško botanikas M. Lapelė

2022-01-30 17:00 (Europe/London)

Ten kur gimsta visos pasakos...

Senosios girios yra ypatingos savo augalais, gyvūnais ir visu paslaptingu jų pasauliu. Kviečiame vaikus į nuostabų susitikimą su Sengirės fondo įkūrėju, gamtos mokslų daktaru, botaniku Mindaugu Lapele. Kas gyvena Lietuvos miškuose ir kuo jie ypatingi? Kodėl svarbu saugoti mūsų miškus? Apie visa tai jau netrukus!

Kalėdinis koncertas

2021-12-19 17:00 (Europe/London)

Kai minkštas sniego patalas užkloja žemę ir saulės šviesoje suspindi snaigės, Pasakos mokykla vaikams dovanoja šv. Kalėdas! Rudens kurso pabaigos ir artėjančių švenčių proga, virtualios lituanistinės mokyklėlės Pasaka bendruomenę kviečiame į šiltą ir jaukų mokytojos Justės muzikinį koncertą. Ar jau turi išsirinkęs mėgstamiausią advento dainą? 

Seku Pasaką

2021-11-28 18:00 (Europe/London)

Keliaukite į nuotabų pasakų pasaulį ir kurkite istorijas kartu su mokytoja Simona. Taip lavinsime lietuvių kalbos įgūdžius ir kūrybiškumą. Trukmė - apie 30 min., tinka įvairaus amžiaus vaikams.

Iliustratorė Inga Dagilė

2021-11-13 17:00 (Europe/London)

Dailininkė parodys ir papasakos, kaip gimsta knyga – kokį kelią ji nukeliauja nuo autoriaus iki knygyno, kiek žmonių kiekviename gamybos proceso etape ja rūpinasi. Ypatingą dėmesį skirs spaustuvėje vysktantiems procesams, kuriuos net dažnas suaugusysis nėra matęs. Pasakojimą Inga Dagilė iliustruos nuotraukomis ir video medžiaga, nuotaikingai apjungta su savo pieštomis iliustracijomis. Pabaigoje vaikų lauks smagios įdomybės ir klausimai iš knygos gamybos užkulisių.

 

Iliustratorė ir rašytoja Kotryna Zylė

2021-05-12 16:00 (Europe/London)

Žinoma vaikų rašytoja ir iliustratorė, „Didžioji būtybių knyga“ ir „Sukeistas“ knygų autorė Kotryna Zylė susitikimo metu skaitys savo naujausią knygą „Mažas kaip vabalėlis“. Kartu su mažaisiais klausytojais tyrinės knygos iliustracijas ir ieškos atsakymų į šiuos klausimus: ką aš galėčiau įvardinti kaip savo gyvenimo pirmąją gilę? kas ta begalybė, kurią pajuntu žvelgdamas į žvaigždes? 


Fotografas Marius Jovaiša

2021-04-15 16:00 (Europe/London)

Pasakos vaikus kviečiame pasimatyti su tarptautinio pripažinimo sulaukusiu Lietuvos fotografu ir leidėju, „Neregėta Lietuva” autoriumi Mariumi Jovaiša. Joje pristatomas nuostabus Lietuvos kraštovaizdis, kultūrinis paveldas, įkvėpiantys šiuolaikinės Lietuvos pasiekimai - biotechnologijų, lazerių ir kitose srityse. Prisijunkite - bus įdomu ne tik vaikams!

Rašytojas Tomas Dirgėla

2021-03-24 17:00 (Europe/London)
Vienas mylimiausių Lietuvos vaikų rašytojų kviečia susitikti! Pažintis su paslaptinguoju ponu Kuku ir jo užkeikta knyga, visi atsakymai apie rašytojo darbo įdomybes, sunkenybes ir Tomo šukuosenos keistenybes - šiurpiame, juokingame ir juokingai šiurpiame pasimatyme su rašytoju, kurį vaikai atpažįsta net gatvėje ar prekybos centre pieno skyriuje.

Meno kuratorė Ugnė Paberžytė

2021-01-21 18:00 (Europe/London)
Neįprastas susitikimas su Vilniaus MO muziejaus kuratore Ugne Paberžyte, kuri vaikams papasakos apie kuratoriaus darbo subtilybes. Ugnė ne tik bendrauja su menininkais ir atrenka kūrinius parodoms, ji priima esminius sprendimus kurdama parodų architektūrą, leisdama katalogus ir planuodama parodas kelis metus į priekį. Vaikai sužinos MO muziejaus paslaptis parodų užkulsiuose ir atvirose erdvėse. Ar jau žinai, ko paklausi Ugnės?

Rašytoja Evelina Daciūtė

2020-09-26 16:00 (Europe/London)
Knygoje „Laimė yra lapė“ autorė Evelina Daciūte rašė apie berniuko ir lapės draugystę. Ši istorija 2016 metais išrinkta gražiausia metų knyga vaikams, vėliau išrinkta ir Metų knyga vaikų literatūros kategorijoje. 
Autorė vaikams pasakos apie savo kūrybą, skaitys „Laimė yra lapė“, atskleis paveikslėlių paslaptis, atsakys į mažųjų klausimus!

Gamtos fotografas Marius Čepulis

2020-07-23 17:00 (Europe/London)
Žinomiausias Lietuvos gamtos fotografas, ornitologas, knygų apie gyvūnus autorius Marius Čepulis susitikimo metu pasakos vaikams apie įvairius Lietuvos gyvius (nuo vabzdžių iki briedžių), pasidalins istorijomis ir patarimais, kaip prieiti prie paukščių ir gyvūnėlių ir kaip juos nufotografuoti. Pamokėlė jauniesiems gamtos mylėtojams ir tyrėjams!

Pasirinkite savo laiko zoną